Latgaliešu folklora


Ekspedīcijas
Foto galerija
Videotēka
Teiceju reģistrs
Vācēju reģistrs
Šifra atslēga
Publikācijas
Pētniecība
Folkloras žanri

 
Vēstītāja folklora - Anekdotes
10-T19-V6-Va37
Vīnu raizi gojom ķekatos, a tī vīnmār pacīnoja kai pīzanokos i pīlyka pilnys sumkys. Īgojom pi Broņa a jys izraizis pamanieja, ka mjas padzāruši, tod vjāļ taidis jaunis, šustrys mjaitys bejom, a draudziņa vīnā sumkā nesja nūsprogušu vystu. Broņs soka: „As jiusim gaļis īdūšu” a mjas jau radys staratsa, kuļis jau papļešom i naazaverom, kū jis tī līk. Atejmom iz sātu, a sumka griutā, atverom kuļi vaļā a tī div kirpiči īlikti.
(Auleja 2013)
10-T19-V6-Va36
Zinaīda prosa unukam, kod da babys brauks gostūs, a unuks babai atbiļd:” Baba as pi tevja nabraukšu! ” „A ko?” ”A par tū, ka tu maņi naklausi!”
(Auleja 2013)
10-T17-V6-Va35
„Man tai četri puiši tagad sātā. Visim viņ āst pīvird. Dāls veirs i div vunoki. Zinit cik man puišu. As smejūs – lai īt kaids žuļiks – visus apsiss.”
(Auleja 2013)
10-T16-V6-Va34
Daudz stāvu māja, augšējā stāvā dzīvoklī guļ kaila sieviete, garām lido Supermens, domā – ielidošu, izdarīšu pa fikso, neviens pat nepamanīs. Ielido, izlido laimīgs. Sieviete saka: „Kas tas bija, Neredzamais cilvēk?” „Nezinu, bet tagad baigi sāp dirsa!”
(Auleja 2013)
10-T16-V6-Va33
Kas kopīgs BMW un prezervatīvam? Tos abus vada pimpis.
(Auleja 2013)
10-T16-V6-Va32
Amerikānis, krievs un vācietis piedalās izdzīvošanas šovā. Katram līdzi jāpaņem kāda lieta, amerikānis paņem katlu, vācietis nazi, bet krievs paņem Britnijas Spīrsas kailfoto. Pēc nedēļas krievam bija gan katls, gan nazis.
(Auleja 2013)
10-T16-V6-Va31
Krievs, itālis un vācietis nonāk uz neapdzīvotas salas, nav ko ēst. Vācietis nogriež sev roku, paēd. Paiet laiciņš, itālis nogriež sev kāju, atkal visi paēd. Vēl pēc mēneša krievs saka: „Nu čto, po jogurtu i spatj!”
(Auleja 2013)
10-T16-V6-Va30
Tēti, es vairs negribu vizināties ar ragaviņām! Aizveries un velc!
(Auleja 2013)
10-T16-V6-Va29
Tēti, es gribu saldējumu! Jā, es arī, bet sanāk tikai aliņam.
(Auleja 2013)
10-T16-V6-Va28
Divi draugi sarunājas. Mums vakar ar sievu bija strīds, ko skatīties. Vai nu futbolu, vai arī viņas filmu! Nu un kā filma?
(Auleja 2013)
10-T16-V6-Va27
Kāpēc F1 nenotiek Krievija? Jo 15 sekundēs ne tikai var nomainīt riepu, to var arī pārdot 15 sekundēs.
(Auleja 2013)
10-T16-V6-Va26
Kas jūsu dēlam iemācīja lamāties? Hujs viņ zin!
(Auleja 2013)
10-T16-V6-Va25
Es nelamājos, nedzeru un nepīpēju! Ujj, bļin benčiks iekrita pudelē.
(Auleja 2013)
10-T16-V6-Va24
Kam ir jābūt katra opeļa bagāžniekā? Etalonam!
(Auleja 2013)
10-T16-V6-Va23
Atnāk vīrs mājās un pieķer labāko draugu un sievu gultā. Paņem ieroci un nošauj draugu. Sieva saka: „Ja tu tā turpināsi, tu drīz paliksi bez draugiem!”
(Auleja 2013)
10-T15-V6-Va22
Puikeļi trokoja pa silasa kaudzi, Mihaļina izīt ar nazi: „Viss puikeļi tiuļeit ūlis izgrīžšu!” I visi pazuda. A kod dzinos pakaļ, puikeļi poši stostāja, tagad jau jīm 60 godu: „Ai, Jezus, cik baiļa, likās točna izgrīzs, točna izgrīzs.” A kai skrāja, sacāja, ka nikod dzeivī tai naskrāja, cik ļūti beja baiļa nu naža.
(Auleja 2013)
10-T15-V6-Va21
Kod izgoju pi veira, zinoju, ka dzeivošu laukūs, a muna baba maņ izdovinoja gūvi. A as tok vjāļ daže nazinoju, kai jū slaukti, ateijmu vokrā da gūsj, nazinu nu kuris pusis podīt, ar vīnu rūku paraustieju jū aiz čičim, i taj i itaj. Gūsj vaca, čiči cīti, griuts. Pusja spaiņa pīna, pusja osoru. Tikū izslaucu, jei ar koji pa spaņi i viss orā, i poša paceli nu maņa. As ateijmu da azara paraužu i atpakaļ jū slaukt.
(Auleja 2013)
10-T15-V6-Va20
Vīns leigavains nu lelos laimis īskrāja azarā. Atbrauca nu reigis laimeigs, īskrīn azarā, nūsamaudās, kai īzakļīdzās i tod biedeigu seju. Izarodīs jis ar visom mašinis atslāgom īskrāja azarā. Prīks beja eiss, par tū, ka jis ar sovim vīsim pīcis dīnis pi myusu navarāja izbraukt. A deļ miusu tys beja prīks.
(Auleja 2013)
10-T8-V4-Va19
Mjas nūguom vīnā dzeršonā, palyka sātā bārny. Palyka dāly, i maita. Atīmam nu reita, veirs tai kai nadadziers: „Īsim gulātu!” Soku, ka naīsim, bārny guļ. Vjaļ, pastaigoju, pastaigoju tja pa uztobu: „Nu īsim gulātu, gon aju staiguot, gona sādāt!” „Pagaid, lai bārny guļ, tūraiziņ īsim guļāt!” Nu labi...Jis staigova, staigova tūraiziņ ap šampanskū bufetā. Vot jis nūguo tū šampanskū taiseit vaļā. Kai lyka tys korkis iz augšu! Bārny nūļāca nu gultys, dāls uotri: „Nu, tāta, dazaspieliejīs, ka mama nūzašuova!
(Auleja 2013)
10-T12-V5-Va18
Man ta cita transporta nabeja toļka motocikls. As taišņi beju stovūklī. Orstam prosu var braukt man ar motociklu. A man orsts soka, brauc kod krīsi tod redzāsim zam motocikla voi aiz motocikla tovs bārns.
(Auleja 2013)
10-T12-V5-Va17
Kastinovka visu nakti spielejam kartis, a man nu reita jobrauc iz Sīverim gūvs slaukt. Tānom jau ti doinīki , a tu laik ar rukom vajadzeja slaukt. A tī caurviejš as slaucu guvi i aizmigu pamudinoja mani brigadiera, bet golvonis, ka gulieju a spains ta napgozas i guvs man naspāra.
(Auleja 2013)
10-T12-V5-Va16
Nu Beņa kolna braucu, pa agļu sakņom, I pakritu zam motocikla I valkus leidza a motocikla ručķu nalaižu vaļī, kei palaišu tai motocikls aizskris nazin kur. I nuturieju, I nuturieju, I brauču toļoik. Brauču pazaverūs , ka naudis nav, a nauda stovaja iz motocikla siedekļa kuļa sapleisusa kur nauda stovaja a poša nauda sakritusi motocikla skrituļī I cāla ti stov. Tai as vot braucu iz veikalu.
(Auleja 2013)
10-T10-V5-Va15
Uzaicinoja muisus iz Moskovu dzīdod braukt. Leidz Moskovai vajadzāja braukt ar lidmašinu mast a nivīns nabejom braucs visim bailis, kas nui buis. As ta visim sacieju, ka vilkšu bīzoikis biksis, ka pimeižu vismoz naradzas, ka slapnis. Bet beigos izarodaja, ka nav nizmoz tik troki, tolka vīna vīta soka krātāti. Tai vot muisu baiļom nabeja pamata.
(Auleja 2013)
10-T3-V2-Va14
Nu a runa beja, ka tī apliek staigoj taidi cylvāki, rāgi, kas, ka atrūd taidus guļūšus, izkuop viersum i spīž. A es taida duna beju, man jau visi taidi jūki patyka. Nu a vokorā, te jau saguo tī visi struodnīki, i meitys i puiši, nu i šķiunī guļ tur pi tuos tantis. A es tur skraideju, skraideju, tante tei aizguo gūvi slaukt, a man golvā īguo, ka vajag pabaidēt jūs, patraucēt. Nu i tai i palānom, palānom aizruopoju pi jim, kur jī tur guļ, nu i kuopu viersā i šļuicu, nu trokums! Tī kai tryukās, ka suoka bļaut, nūsabejuos visi! Vai Dīveņ! Nu a es tod jau muku atpakaļ. Nu te jau muoja maņ natuoļ beja. A tī palyka klīgdami. A viņi dūmuoja, ka tys beja tys cylvāks, kas jau te staigoj apkuort.
(Auleja 2013)
10-T3-V2-Va13
Beja pi kaimiņu kuļšona, ar mašynu taisejās kuļt. Nu a mes jaunī, nu kaida es tur beju, moš kaidi 10 gadeņi. Nu a jaunī, kas beja vacuoku godu, varbyut i 18 godu, nu taidi jau struodnīki.
(Auleja 2013)
10-T2-V2-Va12
Agrāk solīja, ka komunisma laikā viss būšot par velti. Nu tā, lūk, viens vīrietis nolemj nopirkt lielo kvasa mucu, tajā laikā tādas varējis par normālu cenu nopirkt. Sāk viņš šo kvasu visiem dot par brīvu. Cilvēki stājas rindās, sāk plūkties, citi skrien bez rindas, lai tikai paspētu dabūt kvasu. Sākas nemieri. Pie kvasa tirgotāja pienāk policists un jautā: „Jūs šo kvasu tirgojat?” „Jā!” „Bet kāpēc par velti?” „A es gribēju paskatīties kā būs komunismā, ka dos visu pa velti!!!”
(Auleja 2013)
10-T2-V2-Va11
Tantiņa prasa veikalā: Tā zivs svaiga? Pārdevēja: Nē viņa ir dzīva! Tantiņa: Bet es tak ar vēl esmu dzīva!
(Auleja 2013)
10-T2-V2-Va10
Brāļa sieva Krievijā iesēstas taksometrā grib braukt uz Krāslavu. Šoferis pasaka Braslava, bet izklausās, ka Krāslava. Beigās tā arī aizbrauc uz Braslavu.
(Auleja 2013)
10-T2-V2-Va9
Pirtī veči spēlē kārtis un dzer, sēž pie petrolejas lampas. Iet garām poliete un padomā, ka pirts deg, saceļ traci un izgāž durvis.
(Auleja 2013)
10-T1-V1-Va8
Un kad viens tāds jokains bija kaimiņš, es atceros arī maza biju. Sēžu istabā un klausos, citi pieaugušie kliedz:,, Jau atbrauc! Jau atbrauc!’’ Un, un kaimiņš laivu...koka laivā zirgu iejūdzis. Ziemā pa sniegu, un iesēdināts tāds maza auguma vecītis, tas, laivas galā. Skatāmies, no kalna laivu uz vienu pusi, uz otru pusi, galva tik vien kust! Ir tā, ka ienāk pagalmā, Aizgavieni svinēt. Nu tad par godu ved zirgu istabā, padzirda ar alu, un tad tikai palaiž. Aizgaviens- tās bija svinības!
(Auleja 2013)
10-T1-V1-Va7
Līgavu nozog naktī līgavainim. Otrā rītā šis sapūšas un saka :,, Lai zog! Maņ navajag!’’ Neiet un neiet meklēt. Mēs jau lūdzamies, sakām, lai iet līgavu meklēt! Līgava tur pat aiznesta aiz mājas, rudzu laukā sēž, a līgavainis neiet pakaļ. Vajadzēja vedējiem iet meklēt līgavu.
(Auleja 2013)
10-T1-V1-Va6
Students, kurš neko nezin par Marksismu un Ļeņinismu ieiet grāmatnīcā un pēta grāmatas. Viņš bija jauns un iznesīgs, laikam gribēja sevi izrādīt meiteņu priekšā un gribēja izcelties, tāpēc arī meklēja atbilstošu grāmatu, lai uzzinātu kā to izdarīt. Viņš ierauga grāmatu „Solis uz priekšu, divi atpakaļ”. Pārdevēja pamana, ka viņš nemaz nezin kādu grāmatu paņēmis un prasa, ko šis ar to darīšot, viņš atbildējis „Es mācīšos dejot”.
(Auleja 2013)
10-T1-V1-Va5
Ciema sekretāre reiz brauca uz Krāslavu uz sanāksmi. Padarījusi mājas darbus, ātri saģērbusies un aizbraukusi. Sanāksmes toreiz notika Kultūras namā. Tur nonākusi viņa noģērbusi mēteli un tikai tad pamanījusi, ka nav uzvilkusi brunčus tikai vecās zeķbikses.
(Auleja 2013)
10-T1-V1-Va4
Brāslavas pilskalnā bija mātei sādža. Aizgavēnī braucām no pilskalna. Vai ar zirga ragavām, vai uz apstrādāta un ar virvi apsieta ledus gabala. Mana mamma ar tām ragavām tik ātri brauca, ka uzbrauca uz pirts jumta un tām pāri. Viņai pat noplīsa svārki un palika viņa ar pliku dibenu.
(Auleja 2013)
10-T1-V1-Va3
Vecmāmiņa lūdz mazdēlam: „nūpierc kopu kuopostu” Mazdēls aizbrauc uz tirgu iet visur un jautā pēc kapu kāpostiem, bet nekur neatrod. Atbrauc mājās un saka: baba, visaidi beja kuoposti, bet kopu kuopostu nebeja.” Tad vecmāmiņa paskaidroja, ka kopu kuoposti ir 60 gabali kāpostu stādu.
(Auleja 2013)
10-T1-V1-Va2
Dakter, es pēc operācijas varēšu spēlēt vijoli?
Protams!
Tiešām!
Jā, tiešām!
Neko sev operācija, pirms tam nemācēju, bet tagad
varēšu!
(Auleja 2013)
10-T1-V1-Va1
Dakter! Cik ilgi es dzīvošu?
Desmit!
Kas desmit?
Desmit, deviņi, atoņi...
(Auleja 2013)
02-T11-V6-Va1
Hitlers, kai kotrs, nūmierst, aizīt uz dabasim. Daīt pi vuortim, tī jū naīlaiž īkšā. Soka:
-Kū tu esi izdariejis? Kai tevi var laist? Cik navaiņeigim cylvākim asiņis izļiejis?
-Tu munus slyktūs dorbus redzi, a par kū lobūs naredzi?
-Nu , kaidi tev lobī? Tev lobū nav bejis.
-Kai nā? Kas pesteituoju krystā pīsyta?
-Žydy. -A cyk as žydu jau asu iznycynuojs!
Īlaiž Hitleru dabasūs. Nūmierst Staļins, arī īt uz dabasim.
-Ņikuo loba nāasi dariejs.
-Nabogim piļdjāsim dabasūs.
-A as cyk par nabogim asu pataisiejs!
Īlaiž I Staļinu dabasūs.
Tī taids lūdzeņš, kur var radziāt, kas aļņī nūteik. A tī dzer, puiši ar miaitam doncoj. Hitlers vacuoks, tys ņikuo, a Staļins nanūzacīš, lai laiž nu dabasim uorā.
-Mīlīs cylvāks, kai tu tiksi uorā , atpakaļ natyksi.
Da tuo jis prosuos, ka jū palaiž. Kai jis tū sūļi sper, jū ras tymā kotlā.
Kur Staļins, tī propaganda!
(Lendži 2013)
326546
gfegwregregwreg
(Lendži 2006)
Latgaliešu folklora. 2005 ©
Visus jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz webmaster@ru.lv